Kategooriad
Vielo Fabric Dye
2.58
Vielo Fabric Dye
NB! Pildi ja tegeliku tooni vahel võib esineda fototehniliselt erinevusi! Kui tekib vähimgi kahtlus, siis telli eelnevalt näidis!

Vielo Fabric Dye

2,58 € Tavahind 3,97 €
Tekstiilivärv pesumasinaga värvimiseks. 200 g. Üks pakend sobib 0,6 kg riide värvimiseks. Lisada 0,5 kg soola.
- +
Saadavus:Laos
Tootekood Vielop.masin
Kirjeldus
Värvi kulu, doseerimine: üks pakend sobib 0,6 kg põhitooni värvimiseks. Kanga kogust võib suurendada, kuid tulemus muutub seeläbi heledamaks. Masinasse võib kallata rohkem kui 1 pakend värvi kui ese ületab 1 pakendi kaalu ja soovid tumedaimat tulemust. Kui ese kaalub rohkem, lisa teine ja vajadusel kolmas värvipakk. Üle 3 pakile vastavast rõivakogusest (1,8kg) suuremat kogust ei saa värvida. Kui kahtled, et kas rõivas mahub trumlisse, siis tee enne kuivalt proovi. Pea meeles, et ühtlaseks värvumiseks peab kangas trumlis vabalt pöörlema ja vägisi surutud kanga sisse võivad jääda ebaühtlased triibud.
Pesuprogramm: vali ilma eelpesuta puuvillapesu 40°C; ära kasuta lisaprogramme nagu ECO, eelpesu, loputus lisaainega jne.
Tähtis: Kasuta kummikindaid, väldi värvi sattumist laste kätte.
Kasutamine:
1) Pese värvimisele minev ese eelnevalt (eelpesu) ja eemalda masinast.
2) Kalla värv, sool ja seejärel märg rõivaese trumlisse (mitte pesuvahendi sahtlisse) ning käivita masin puuvilla programmiga (ära kasuta eelpesu-, loputus- ega ökonoomsusrežiimi). Soola kulu: 0,5 kg tavalit keedusoola / 1 pakendi Fabric Dye kohta. Sool tagab värvi kinnitumise kangale.
3) Pesuprogrammi lõppedes ava masin ja lisa sinna pesuvahendit ning käivita sama programm teistkordselt. Pesuvahend peseb rõivast välja jääkvärvi ning puhastab pesumasina. Programmi lõppedes võta esemed koheselt välja ja aseta ühtlaselt laotatuna kuivama.
4) Eemalda toode masinast ja lisa masinasse pesuvahendit. Käivita masin sama programmiga uuesti, et puhastada masin täielikult.
Kuivatamine: Riputa ese vabalt rippuma, eemale otsesest päikesevalgusest ja küttekehadest. Kontrolli et esemesse poleks jäänud liialt nõrguvat vett (st et toode oleks korralikult tsentrifuugitud). Värvitud tooteid pese esimesed paar pesukorda igaks juhuks eraldi või koos sarnast värvitooni esemetega.

Värv sobib: Puuvill, linane, viskoos (rayon). Soovides vävida teisi taimset päritolu kiudusid, peaksid eelnevalt proovima.
Värvib pooltoonis:  Polüesteri/puuvill ja polüester/viskoos kangaid. Mida suurem on polüesteri sisaldus, seda heledamaks ese jääb.
Värv ei sobi: Villane, siid, akrüül, polüester, nailon (kapron) ja erilise pinnatöötlusega naturaalsed materjalid (nano-, impregneer- jms kangad)
NB! Kuna värv ei nakku polüesterile, siis vastava niidiga õmblused jäävad toonimata. Värv mõjub erinevalt tikanditele, prinditud kohtadele, läbivatele pesukindlatele plekkidele. Laialt levinud polüesterkangaid ei ole kodusel teel võimalik värvida, kuna vastav protsess vajab temperatuuri üle 100°C

Ühe intensiivse värvi asendamiseks teisega (näiteks pruuni asendamisel Tulbi-punasega) tuleb toode pesta kõigepealt värvieemaldusvahendiga. Kasuta seda vahendit ka pleekimisprobleemidega esemete värvimiseelse töötlusena.